Lechler GmbH

Lechler GmbH

Flextek jest oficjalnym i autoryzowanym przedstawicielem firmy Lechler GmbH w Polsce

Firma Lechler GmbH istnieje od 1879 roku. W pierwszych latach istniena zajeła się tematyką rozpylania cieczy i produktów pochodnych. Dziś Lechler posiada kapitał 10 mln EUR, obrót ok. 78 mln EUR i zatrudnia prawie 700 osób na całym świecie. Dynamicznie rozwijająca się działalność pozwala na doskonalenie produktów poprzez zbieranie doświadczen, jednocześnie postęp technologiczny gwarantowany jest przez własnych dzial rozwoju oraz współpracę z dwoma uniwersytetami technicznymi w Niemczech. Produkty i rozwiązania Lechler znajdują zastosowanie w procesach odsiarczania, odazotowania (SNCR i SCR), chłodzenia i kondycjonowania gazów (wieże chłodnicze), jak również w innych procesach spotykanych głównie w przemyśle cementowym i energetycznym.

Główne tematy działalności firmy Lechler GmbH

Odsiarczanie spalin

Lechler jest wiodącym producentem dysz wraz z przyłączami do procesów odsiarczania spalin. W tym właścicielem patentu i producentem technologii TwinAbsorb®, najbardziej zaawansowanych dysz używanych w mokrych metodach odsiarczania. Lechler dodatkowo jest dostawcą dysz typu Helix oraz wszelkich innych typów wykorzystywanych przy procesach odsiarczania spalin.

TwinAbsorb® to najnowsza unikalna technologia rozpylania intensyfikująca proces wtórnej atmozacji cieczy, tj rozwinięcia powierzchni reakcyjnej (i tym samym stopnia odsiarczania) przy wykorzystaniu energii, którą już posiada rozpylana ciecz. Dysze wykonywane są w zdecydowanej większości z materiałów ceramicznych gwarantujących długą żywotność i utrzymywanie parametrów procesowych.

Lechler jest również procudentem wysokowydajnych odkraplaczy (używanych. m.in. w procesach odsiarczania spalin) oraz układów ich czyszczenia. Odkraplacze charakteryzują się trwałością, odpornością na zapychanie oraz niskimi stratami ciśnienia.

Odsiarczanie TwinAbsorb® Odkraplacze Produkty Lechler

Lance dyszowe, systemy kondycjonowania gazów | Chłodzenie gazów | Odazotowanie | SNCR i SCR

Lechler jest dostawcą kompletnych układów chłodzenia i kondycjonowania gazów i spalin, układów do dozowania reagentów w procesach odazotowania spalin (metody SNCR i SCR). W zakres dostawy wchodzą lub mogą wchodzić, w zależności od potrzeb i wymagań, lance dyszowe wraz z dyszami, stacje pomp, zaworów i regulacji, oprogramowanie sterujące lub wytyczne do sterowania. Wszystkie powyżesze elementy dostajecie Państwo od jednego dostawcy w komplecie. Główne zalety rozwiązań Lechler:

 • projekt lanc i wybór dysz dostosowany do danej instalacji, dobrany przez ekspertów Lechler
 • kompletne systemy kondycjonowania i chłodzenia gazów, łącznie z oddaniem do użytkowania i rozruchem
 • pewne dostawy części zamiennych do dowolnych instalacji na całym świecie
 • serwis i umowy bezpośredniego nadzoru
 • instalacje optymalizowane pod kątem zużycie energii
 • krótkie terminy oddania do użytkowania
 • wysoka niezawodność i bezpieczeństwo pracy

VarioCool® – systemy chłodzenia i kondycjonowania spalin i gazów. Kompletne systemy składające się z lanc dyszowych razem z dyszami, stacji pomp i regulacji, układów sterowania. W skład oferty mogą też wchodzić: integracja z istniejącymi układami sterowania, nadzór rozruchowy i inne.

VarioClean® – systemy dozowania reagentów do proceców odazotowania spalin niekatalitycznych (SNCR) i katalitycznch (SCR), najnowsze i najbardziej zaawansowane systemy pozwalajace na pełną kontrolę nad procesem odazotowania, pozwalające na znaczne zmniejszenie zużycia reagentu przy zwiększonej skuteczności procesu.

Kondycjonowanie i chłodzenie gazów Odazotowanie – Energetyka Odazotowanie – Cementownie Produkty – dysze i systemy rozpyłowe

Odkraplacze

Oferujemy najwyższej jakości odkraplacze firmy Lechler, dla wszystkich zastosować. Posiadamy w ofercie odkraplcze pionowe, poziome, zarówno o profilach standardowych jak i opatentowanych gwarantujących długie i bezproblemowe użytkowanie. Odkraplacze, zarówno poziome jak i pionowe, są dobierane pod wymagania danej instalacji, wymiarowane i dostarczane do montaży w postaci gotowych elementów.

ponad 100 rodzajów instalacji w różnorodnych gałęziach przemysłu pracujących z odkraplaczami Lechler
oczyszczanie gazów w instalacjach odsiarczania

 • przemysł petrochemiczny
 • chłodzenie i oczyszczanie gazów
 • absorbery
 • wloty świeżego powietrza
 • klimatyzacja
 • parowniki i instalacje parowe (cukier, metal, odsalanie, papier)
Odkraplacze Lechler