Pozostałe chłodzenie gazów

Duct Cooling - chłodzenie w kanałach spalin

Firma Lechler dostarcza kompletne systemy do chłodzenia w kanałach spalin. Systemy są podobne do układów w wieżach chłodniczych. Projekt zaczyna się od zbadania parametrów procesowych spalin, określenia miejsca wtrysku wody chłodzącej i następnie kalkulację drogi odparowania. W efekcie dobieramy system, który najmniejszym kosztem, biorąc pod uwagę zużycie powietrza sprężonego, jest w stanie zapewnić właściwe ochłodzenie gazów.

Prócz dostawy w pełni nowych układów firmy Lechler, świadczymy usługi konsultingowe mające na celu poprawę istniejących instalacji, tak, by optymalizując koszty inwestycyjne, osiągnąć zamierzony efekt. Zakres prac waha się od zwykłej analizy układu, gdzie bazujemy na naszym wieloletnim doświadczeniu w tym temacie, po pełną analizę CFD przepływu z uwzględnieniem niehomogenicznego rozkładu prędkości i zmianami warunków i reologii w zależności od natężenia przepływu.

Instalacje do chłodzenia gazów w kanałach wykonujemy analogicznie do instalacji dla wież chłodniczych i stabilizacyjnych

Wieże chłodnicze

Chłodnik klinkieru

W ofercie firmy Lechler znajdują się dopasowane rozwiązania dla chłodników klinkieru, dla chłodników, gdzie takie chłodzenie jest konieczne. Wieloletnie doświadczenie w przemyśle cementowym pozwala na zaoferowanie produktu, który minimalizuje problemy chłodnika, w tym główny czyli zaklejanie/zapychanie się lanc. Odpowiednio skonstruowane lance oraz właściwe rozmieszczenie w chłodniku pozwala na bezawaryjną i bezpieczną pracę instalacji. Oferta modułowa składa się z lanc dyszowych i osprzętu, stacji pomp i regulacji oraz systemu sterowania.

Przykładowe zastosowania systemów rozpyłowych i lanc dyszowych Lechler w cementowniach

Zobacz więcej informacji o chłodzeniu gazów, stosowanych systemach, lancach, dyszach, w dziale Wieże Chłodnicze

Wieże chłodnicze